Galeria Smaku to pierwsze w województwie podlaskim przedsiębiorstwo społeczne, które w 2008 roku zostało powołane do życia przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych im Króla Zygmunta Augusta. Głównym celem przedsięwzięcia było zaangażowanie osób niepełnosprawnych do życia społeczno-zawodowego. Szybko okazało się, że pomysł sprawdził się nie tylko w aspekcie pomocy, ale również ekonomicznie. Pracujący tu ludzie na nowo odnaleźli cel w swoim życiu.

Tak panującą w firmie atmosferę, opisuje jedna z pracownic: „W Galerii Smaku panuje rodzinna atmosfera. Jeżeli mamy jakieś problemy to staramy się je razem rozwiązywać. Uczymy się nowych przepisów, zdobywamy nowe doświadczenia. Na wyjazdach poznajemy nowych ludzi, a także ich opinie na temat naszych potraw. Pozwala nam to udoskonalać przepisy.” zdjęcie

Oprócz społecznej misji Galerii Smaku, naszym głównym celem jest sprawienie, by każdy klient spożywający nasze potrawy, poczuł tą rodzinną i ciepłą atmosferę panującą w naszej kuchni.